Методична скарбниця

Позакласний захід з англійської мови

«Travelling through the 7 stations of knowledge»

Мета:

  • Розвивати творчі здібності учнів;
  • Навчати розпізнавати на слух;
  • Підвищувати інтерес до вивчення англійської мови;
  • Формувати навички роботи в колективі при вирішенні певних завдань;
  • Виховувати повагу до мови, яка вивчається та до однолітків.

Обладнання:

  • Ноутбук
  • Дидактичний матеріал

Огляд заходу:

Позакласний виховний захід з англійської мови проводиться в ігровій формі, як конкурс-вікторина серед учнів, які вивчають англійську мову. Під час заходу учні, поділені на команди, змагаються між собою у відповідях на запропоновані питання, виконують завдання, показують рівень своєї ерудиції. На заході учні поглиблюють, систематизовують та удосконалюють знання, професійні вміння та навички із вивченого матеріалу.

Хід заняття

І. Організаційна частина

–  Good afternoon, children! Glad to greet you at our competition “Travelling through the 7 stations of knowledge”. But before we’ll start let’s read and repeat a tongue twister.

I saw Susie sitting in a shoe shine shop.
Where she sits she shines, and where she shines she sits.

  • And now we can start. We are going to play and decide who is cleverer. I offered you to introduce your teams.

(Учні представляють свої команди).

ІІ. Основна частина

Station 1. “Secret Letter”. (1 word – 1 point) .

  • First station is “Secret letter” where you should name the words beginning with “b” for 4 minutes.

(Вчитель видає один аркуш команді, ручки і пояснює завдання.
За відведений час (4 хвилини) необхідно написати якомога більше англійських слів, що починаються на букву “b”. Учасники команди записують їх на своєму аркуші в довільному порядку, тобто команда вирішує сама, хто записує слова. Через 4 хвилини запис слів припиняється (1 хвилина дається на пояснення завдання та підбиття підсумків).

Station 2. Match the words with their transcriptions. (1 word – 1 point)

(Команди з’єднують слова з їх транскрипцією, на це завдання дається 4 хвилини)

Kate
late
fly
line
name
Steve
play
read
pencil
kite
[kait]
[ri:d]
[lain]
[pensl]
[plei]
[keit]
[flai]
[sti:v]
[neim]
[leit]

Key:

Kate   [keit]

Late   [leit]

Fly    [flai]

Line    [lain]

Name  [neim]

Steve   [sti:v]

Play     [plei]

Read    [ri:d]

Pencil  [pensl]

Kite      [kait]

Station 3. “Words”.

  • On this station you should make up the words using the letters of the word “BRITAIN” (1 word – 1 point)

( Учням видається ручка та аркуш паперу, де їм слідує спільними зусиллями скласти всілякі слова, використовуючи букви запропонованого слова. Можно використовувати тільки ту кількість букв, скільки у слові, а також писати будь-які частини мови (іменники, дієслова, займенники, прикметники, прийменники тощо). Всі варіанти команда записує на аркуші паперу. Через 4 хвилини оголошується кінець гри і перевіряється написані дітьми слова. Неправильно написані слова викреслюються. Кожне правильне слово оцінюється в 1 бал).

Station 4.  “Odd Word”.

  • Your task is – to find one odd word in each line.

(На аркуші написано 10 рядків слів. Завдання – знайти в кожному рядку одне зайве слово за змістом. Це слово учасники команди записують у свій лист. Через 4 хвилини це завдання перевіряється. За кожне правильно відгадане слово ставиться 1 бал).

  • blue, black, pink, yellow, melon
  • speak, answer, sing, breakfast, translate
  • potato, tomato, carrot, pear, tree
  • tiger, lion, bird, elephant, rabbit
  • summer, winter, rain, spring, autumn
  • carpet, sausage, apple, juice, cheese
  • teacher, pupil, blackboard, manager, book
  • mother, sister, aunt, dad, doctor
  • English, Russian, Phone, Sport, Mathematics
  • table, bathroom, armchair, lamp, sofa

Key: 1. melon,  2. breakfast, 3. tree, 4.bird,  5. rain,  6. juice, 7. manager,  8. doctor 9. phone, 10. bathroom

Station 5.  “10 Animals”.

  • In the table you should find 10 animals.

(Необхідно знайти “приховані” назви десяти тварин і виписати їх на свій аркуш паперу. Слова знаходяться тільки по горизонталі (зліва направо) і по вертикалі (зверху вниз). Час перебування на станції – 5 хвилин. За кожне правильно написане слово – 1 бал. Максимальна кількість балів – 10).

G R C O C K W R
H Z C A T A B A
C O W C D E F B
V G H I H E N B
D U C K O J K I
W L M F R N O T
X P Q I S R S T
M O U S E U V W
Y X Y H Z D O G

Key: fish, horse, rabbit, cock, cat, cow, hen, duck, mouse, dog.

Station 6.  “Questions”.

  • Now we’ll see how you know some facts about Great Britaion.

(Кожна команда по черзі відповідає на питання. Одна правильна відповідь один бал)

1) Where does the British Queen live in London? (Buckingham Palace)

2) Which is the most famous bridge? (Tower Bridge)

3) What is the largest square? (Trafalgar Square)

4) What’s the most popular park? (Hyde Park)

5) What’s the name of the most famous clock? (Big Ben)

6) What’s the largest church called? (St. Paul’s Cathedral)

Station 7. “5 Themes”.

  • The last contest is name 10 words on the following themes.

“Family”, “Food”, “Sport”, “School”, “Animals”

(Команди по черзі називають по 10 слів на кожну з даних тем. 1 слово – 1 бал).

ІІІ. Заключна частина. Підведення підсумків

(Журі підраховує загальну кількість балів кожної команди. Під час підрахунку балів зачитують сміховинку “What’s the Boy’s Name?”)

WHAT IS THE BOY’S NAME?

Once upon a time there lived a young boy. He was full of joy and always smiled. He looked very smart in his brown suit. But he had no friends.

One winter day the boy was walking in the park and there he met a girl. She was his dream. She was sitting on the bench and looked so unhappy. The boy sat near her and at once the girl felt very comfortable. The boy smiled and the girl didn’t feel lonely any more. But she was still cold. The boy decided to make her warm and started taking off his fur-coat, a jacket, a sweater and one more sweater. The girl felt warmer but suddenly she began to cry. Why? What had happened? What was the boy’s name? Guess.

  • Our competition is over. Thank you for your active participation. I hope you had a lot of fun today. Now we can count the results and the winner is team ____________. My congratulations.